Het afgelopen jaar was er heel wat miscommunicatie over de wetgeving omtrent de terugdraaiende teller. CDES Services schept duidelijkheid over de aanvraag van jouw retroactieve investeringspremie.
Op 1 maart 2021 vernietigde Het Grondwettelijk Hof het principe van de terugdraaiende teller voor eigenaars van zonnepanelen met een digitale meter. Dit betekende voor veel investeerders een financieel verlies. Zeker omdat veel huishoudens verwachtte dat zij nog deel zouden uitmaken van de gedateerde wetgeving en zo toch nog konden meegenieten van het principe van de terugdraaiende teller.
Ter compensatie keurde de Vlaamse regering op 9 juli 2021 de retroactieve investeringspremie goed voor eigenaars van zonnepanelen. Deze premie geldt voor zij die al een zonnepanelen installatie hadden en sinds 2021 en 2020 of eerder een digitale teller hebben ontvangen. Met andere woorden, zij die hun investering nog onvoldoende konden terugverdienen.
Veel mensen denken dat ze deze premie automatisch krijgen, maar dat is niet het geval.
Wist jij dat je de retroactieve investeringspremie voor de terugdraaiende teller zelf moet aanvragen?
Je hebt tot 6 maanden de tijd na plaatsing van de digitale meter om deze premie aan te vragen. Namelijk tussen 20 juli 2021 en 19 januari 2022.
Voor zij die de teller al langer dan 6 maanden hebben, geldt de aanvraagperiode vanaf de inwerkingtreding van het besluit van de Vlaamse regering betreffende de retroactieve investeringspremie om uw premie aan te vragen. Deze premie voor zonnepanelen en de maatregelen zijn deze maand definitief goedgekeurd.
Het digitale loket voor de retroactieve investeringspremie opent op dinsdag 20 juli 2021. Schrijf je hier in voor de laatste nieuwsbrief van de Vlaamse overheid en ontvang meer praktische informatie over het digitale loket.
Indien je recent een gebouw met zonnepanelen hebt verkocht of gekocht, dan kan je hier lezen wie recht heeft op de premie: jij of de vorige/nieuwe eigenaar.